SZKOŁA TRENERÓW – DYPLOMOWANY TRENER

SZKOŁA TRENERÓW – DYPLOMOWANY TRENER

Cena: 4300 zł
Cel:

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów szkół wyższych, nie posiadających wykształcenia specjalistycznego, do samodzielnego prowadzenia warsztatów grupowych w wybranej przez siebie tematyce. Cel ten osiągnięty zostanie poprzez przekazanie praktycznych umiejętności trenerskich, różnorodnych metod i technik pracy warsztatowej oraz poprzez kontakt z najwyższej klasy specjalistami w zakresie trenerstwa warsztatowego w Polsce. Nieustannie rosnący popyt na szkolenia warsztatowe powoduje wzrost zainteresowania firm komercyjnych, korporacji oraz jednostek administracji publicznej, profesjonalnymi, dobrze wykształconymi trenerami. Stąd też celem studiów jest przygotowanie absolwenta w sposób kompletny, eklektyczny oraz wszechstronny do pełnienia funkcji zawodowego trenera warsztatu.

Studia kierowane są do osób, które marzą o pracy na sali szkoleniowej oraz tych, którzy chcą udoskonalić swój warsztat trenerski. Zapraszamy zarówno osoby bez doświadczenia na sali jak i tych, którzy mają już za sobą wyzwanie pracy z grupą.

Praca trenera wymaga otwartości i odwagi w konfrontacji z różnorodnością uczestników szkoleń.

Studia dedykowane są praktykom, którzy opierają skuteczność na działaniach doświadczalnych, pragmatycznych i eksperymentalnych. Nie uczymy produkowania slajdów oraz konstrukcji wykładów. Stawiamy na aktywną, zaangażowana prace w oparciu o proces grupowy.

Program:

• Trening interpersonalny
  • Omówienie procesu grupowego ze wskazaniem praktycznego zastosowania
  • Zawód – Trener – przegląd form pracy i zakresu odziaływania
  • Komunikacja trenera
  • Analiza i identyfikacja potrzeb szkoleniowych
  • Projektowanie szkoleń
  • Narzędzia i metody pracy trenera
  • Sytuacje trudne oraz praca z oporem na sali
  • Ocena i ewaluacja szkoleń
  • Specyfika pracy trenera wewnętrznego
  • Self selling – narzędzia budowania wizerunku trenera
  • Przygotowanie autorskiego projektu szkoleniowego
  • Etiuda zaliczeniowa

Ukończenie studiów podyplomowych Szkoła trenerów to nie tylko bogate umiejętności i praktyczne doświadczenia oraz dyplom. To również otwarta droga do prestiżowych certyfikacji oraz superwizji, a także wielopłaszczyznowa ścieżka kariery.

Absolwent naszego kierunku oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych otrzymuje również zaświadczenie ukończenia kursu kwalifikacyjnego Profesjonalny Trener Wewnętrzny.

Dodatkowo studia przygotowują bezpośrednio do ubiegania się o rekomendację I-go stopnia – Trener Warsztatu, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Łączna liczba godzin: