WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Termin:  marzec 2019 r. – styczeń 2020 r., październik 2020 r. – czerwiec 2021 r.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

CENA: 2900 zł

Cel:
​Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania do życia w rodzinie. Program studiów realizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.).
Adresatami studiów są absolwenci studiów min. pierwszego stopnia (licencjat) posiadający przygotowanie pedagogiczne.
UWAGA! Do podjęcia nauki na studiach podyplomowych nie jest wymagane zatrudnienie w placówce oświatowej w charakterze nauczyciela.
Program obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

• Psychologia małżeństwa i rodziny
  • Podstawy poradnictwa młodzieżowego i rodzinnego w Polsce
  • Biomedyczne aspekty rozwoju człowieka
  • Zdrowie seksualne i prokreacja
  • Wprowadzenie do seksuologii
  • Podstawy etyki i bioetyki rodziny
  • Dydaktyka i metodyka nauczania przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie i edukacji seksualnej na poszczególnych etapach edukacyjnych
  • Metodyka wychowania do życia w rodzinie w zakresie treści związanych z rodziną
  • Metodyka wychowania do życia w rodzinie w zakresie edukacji seksualnej
  • Trening  interpersonalny w zakresie komunikacji
  • Planowanie pracy edukatora seksualnego
  • Polityka rodzinna w Polsce i w krajach UE
  • Praktyka pedagogiczna

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych dające, w połączeniu z pozostałymi wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu  Wychowania do życia w rodzinie.

Czas trwania:
3 semestry (realizowane w ciągu 10 miesięcy), 350 godzin dydaktycznych + 60 godzin praktyk