DIAGNOZA I TERAPIA PSYCHOPEDAGOGICZNA

wpis w: Studia Podyplomowe | 0

Termin: październik 2017 r. – czerwiec 2018 r., marzec 2018 r. – styczeń 2019 r.

DIAGNOZA I TERAPIA PSYCHOPEDAGOGICZNA

Cena: 3400 zł
Cel:

Celem studiów jest wyposażenie słuchacza w odpowiednią wiedzę, która pozwoli mu na pełne wykorzystanie nabytych umiejętności w pracy w przedszkolach, szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Nabyta wiedza umożliwi udzielanie profesjonalnej pomocy psychopedagogicznej dzieciom i młodzieży w zakresie korekty zaburzeń i kompensowania deficytów rozwojowych.

Program realizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.) zapewni uczestnikom studiów m.in. odpowiednie kwalifikacje w zakresie, profilaktyki, diagnostyki psychopedagogicznej, konstruowania programów edukacyjno – terapeutycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, indywidualnych programów pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Adresatami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe (min. licencjat) oraz przygotowanie pedagogiczne. Do podjęcia nauki na studiach podyplomowych nie jest wymagane zatrudnienie w placówce oświatowej.

Treści kształcenia:

• Diagnozy pedagogicznej i psychologicznej
  • Poradnictwa psychologiczno – pedagogicznego
  • Funkcjonowania jednostki w grupie
  • Pracy indywidualnej z uczniem zaburzonym
  • Terapii w niedostosowaniu społecznym
  • Elementów psycho i socjoterapii
  • Pracy z uczniem zdolnym
  • Problemów prawa opiekuńczego i rodzinnego
  • Elementów terapii rodzin
  • Elementów psychiatrii dzieci i młodzieży
  • Współczesnych orientacji w psychologii wychowawczej
  • Wykorzystania informatyki w diagnozie i terapii pedagogicznej
  • Zasad pracy socjalnej
  • Praktyki w placówkach oświatowych

Dyplom studiów z zakresu Diagnoza i terapia psychopedagogiczna będzie umożliwiał absolwentowi zatrudnienie na stanowisku nauczyciela-diagnosty, terapeuty m.in. w przedszkolach, szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, świetlicach terapeutycznych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, instytucjach edukacyjnych wspierających oddziaływania rodziców, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz  Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno- pedagogicznej w  publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Łączna liczba godzin: 350 h. Zajęcia realizowane w ciągu 3 semestrów +150 godzin praktyki pedagogicznej organizowanej w szkołach i placówkach oświatowych.

Studia 3-semestralne będą realizowane w czasie 11 miesięcy.

[printfriendly]